Barfování

Patříte mezi ty, kdo krmí svého mazlíčka výhradně granulemi a chtěli by zkusit něco nového? Už jste slyšeli o BARFu, ale nevíte přesně, oč jde? Nebo víte, o co jde, ale stále váháte, jestli na tuto metodu krmení přejít? Čtěte náš článek, ve kterém se dozvíte, co to barfování je, a jaké jsou výhody a nevýhody této metody.

Obecné informace

BARF se skládá ze slov „Bone And Raw Food“, což v překladu znamená „kosti a syrové jídlo“. Jak si tedy již z tohoto názvu můžete odvodit, jedná se o krmení psa kostmi, nevařeným masem. Dále ale můžete přidat i další suroviny, jaké budete chtít. V dřívější době byla tato metoda běžně používána, než se začalo krmit granulemi. V současnosti se barfování opět dostává do popředí. Kromě psů se tato metoda může používat i u koček.

Z čeho se jídelníček skládá?

Jídelníček můžete svému psovi sestavit dle Vaší libosti. Připravit mu můžete kosti, různé druhy masa a případně je možné jej doplnit o zeleninu, ovoce, těstoviny, atd. podle potřeb vašeho psa. Při sestavování jídelníčku dávejte pozor na to, co pes smí a nesmí jíst, abyste svému miláčkovi nezpůsobili zdravotní potíže.

Výhody

Barfování psovi zaručí bohatou stravu. Díky masu a případně ovoci a zelenině bude mít dostatek vitamínů, které budou podporovat jeho fyzickou kondici a celkové zdraví. Na rozdíl od granulí tato strava psa více zasytí, tudíž jej můžete krmit menšími dávkami. Maso a kosti můžete skladovat v mrazáku, má tak dlouhou trvanlivost. Díky vitamínům, které obsahuje tato strava, bude mít pes krásnou srst.

Nevýhody

Některé druhy masa mohou obsahovat bakterie, proto se nedoporučuje krmit syrovým masem (vepřové, kuřecí). Oproti nasypání granulí je příprava tohoto jídla časově náročnější. Měli byste volit správný druh kostí, jelikož se mohou uvnitř psa zaseknout a způsobit mu zdravotní komplikace. Tato metoda je po finanční stránce náročnější, jelikož je v současné době maso drahé, stejně tak ovoce a zelenina.

Tuto metodu můžete pravděpodobně vyzkoušet i vy. Vhodná je především pro psy, kteří trpí alergií, nebo mají stanovenou určitou dietu. Budete totiž 100% vědět, čím svého psa krmíte, jelikož mu jídelníček stanovíte sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *