Canisterapie

Když selhávají léky, přichází nejlepší přítel člověka

Canisterapie je metoda, pomocí které dochází k působení psa nebo feny na určité osoby. Pes je speciálně vycvičen a veden k působení na psychiku lidí. Má působit uklidňujícím dojmem. Kontakt se psem má zajistit rozptýlení pro lidi s depresemi, s psychickými poruchami nebo pro lidi, kteří jsou osamělí. Výborných výsledků psi dosahují v domovech pro seniory, v nemocnicích nebo v dětských domovech, kde se pes stává kamarádem pro ty, kteří ho opravdu potřebují. Malé děti se tak například lépe srovnávají se ztrátou rodičů. Dospělé v nemocnicích pes přivede na jiné myšlenky a senioři se s ním cítí méně opuštěně. V ústavech pro postižené (jak psychicky tak fyzicky) pejsci pomáhají při rehabilitacích. Například napomáhají procvičování určitých částí těla.

více »

Jména pro psy

Pořizujete si domů štěně a netušíte, jaké jméno mu vybrat? 

Výběrem psího jména se zpravidla baví celá rodina. Současným trendem je pojmenovávat psy po svých oblíbených zpěvácích, hercích či jiných umělcích. Není pak nic zvláštního, když slyšíte v parku jak někdo volá Elvise, Byrona, Huga, Pink, apod. Dalším trendem je pojmenovávání psích mazlíčků podle rostlin, takže v našich končinách potkáváte psy se jménem Fialka, Růžička, Azalka. Jako Piškotka, Harlekýnka či Laskonku pojmenovávají své pejsky nejspíš milovníci sladkostí.

více »

Jak se vhodně starat o malá štěňata

Starat se o nově narozená štěňata není zase tak náročné, jak se může zdát. Veliké množství lidí se bojí, že něco podcení a nenávratně tak štěňatům ublíží. U zvířat je to naštěstí daleko jednodušší, než u lidí, a proto to může zvládnout takřka každý. V tomhle článku se podíváme na pár důležitých věcí, na které je potřeba se zaměřit.

více »

Strava psích obrů

Psi jsou svým způsobem originálním zvířecím druhem. Jsou k mání v tolika velikostech, tvarech a barvách, že přechází zrak.A tak, jak se liší jednotlivá plemena svou velikostí a tělesnou stavbou, tak se liší i jejich nároky na výživu.Je jasné, že jiné nároky má čivava vážící jeden kilogram a jiné třeba bernardýn, který svou vahou není daleko od stovky.Všem možným výživovým doporučením se mnohdy nestačíme ani divit a vyznat se v nich je složité.Jak tedy správně pečovat o štěně velkého či obřího plemene, aby nám z něj vyrostl zdravý a silný pes?

více »

Barfování

Patříte mezi ty, kdo krmí svého mazlíčka výhradně granulemi a chtěli by zkusit něco nového? Už jste slyšeli o BARFu, ale nevíte přesně, oč jde? Nebo víte, o co jde, ale stále váháte, jestli na tuto metodu krmení přejít? Čtěte náš článek, ve kterém se dozvíte, co to barfování je, a jaké jsou výhody a nevýhody této metody.

více »

5 pravd o psech

Určitě jste se již někdy setkali s různými povídačkami, co jsou ohledně psů rozšířeny. Stejně jako většina lidí jim můžete věřit, ale my je pro vás v tomto článku uvedeme na pravou míru. Jestliže nebudete chtít našemu článku věřit, můžete se jít zeptat veterináře, který Vám vše potvrdí.

více »